Персональний сайт Нарбєкової Анастасії

Меню сайта
Категории раздела
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 13
Календарь
Календари на любой год - Календарь.Юрец.Ру
Радіо

Каталог файлов

Главная » Файлы » Мои файлы

Чому наше здоров’я залежить від погоди
05.05.2015, 12:11

Довгий час офіційна медицина не визнавала факт значного впливу погоди на здоров’я, психіку і самопочуття людини. Тільки в останні десятиліття з’явився ряд досліджень, що підтверджує взаємозв’язок погодних змін із загостреннями хронічних і психічних захворювань, інфарктами, інсультами та нападами бронхіальної астми.

Ще древні помітили, що зміна погоди значно позначається на самопочутті людини. Так, давні германці називали біль в суглобах, що виникає в сирий холодний період, «погодним болем», а Гіппократ говорив про метеозалежності ще за 400 років до н. е. На Тибеті вважали, що всі недуги так чи інакше пов’язані з погодними явищами.

«Якщо існує організм, створений як діючий резонатор космічних подій, – писав Петерсен, – то це людське тіло».

Зміна загального стану організму під впливом зміни погоди називається метеопатією. А підвищену чутливість організму до зміни погоди називають метеочутливістю.

Ознаки метеочутливості

У тих людей, котрі ще не обзавелися хронічними захворюваннями, але є метеозалежними, зміна погоди може викликати різні нездужання і розлади. Часто з’являється підвищена стомлюваність, вона проявляється не тільки у втраті фізичних сил, але і в спаді розумової діяльності. Творчі натури (письменники, композитори та ін) ніяк не можуть зібратися з думками і створити що-небудь путнє, так само і у тих, хто займається фізичною працею, все валиться з рук.

Згідно зі статистикою, в періоди магнітних бур по вулицях частіше їздять швидкі допомоги, кількість викликів зростає, як і кількість гіпертонічних кризів, інфарктів і інсультів. Зростає і кількість смертей через інфаркти і інсульти. Так що до магнітних бур варто ставитися з усією серйозністю.

Вітри, що забирають здоров’я

Здається, що може зробити вітер людині, що знаходиться за товстими стінами свого будинку? На жаль, він в змозі викликати різні ускладнення зі здоров’ям. Наприклад, дослідники з Японії відзначають посилення нападів астми при зміні напрямку вітру.

Сумно відомі своїм негативним впливом на самопочуття людини спрямовані зверху вниз вітри. Вони утворюються, коли повітря рухається зверху до підніжжя гірського масиву, стаючи по дорозі теплішим і сухішим.

Такі вітри як європейський фен (вітер в Альпах) і містраль (північний або північно-східний вітер на півдні Франції) – можуть впливати на значні території. В період таких вітрів вчені відзначають збільшення серцевих нападів. Біометеорологи вважають, що будь-які негативні впливи на самопочуття людини – від загального нездужання до головних болів можуть бути пов’язані з місцевими пануючими вітрами.

Антициклони, циклони та інші напасті

При зміні погоди організм людини змушений до всього нового пристосовуватися. Якщо механізми адаптації працюють добре, негативний відгук на зміну погоди відсутній. В іншому випадку і проявляється метеочутливість, про яку ми вже говорили. Мабуть, одним з найбільш небезпечних погодних факторів є підвищення (особливо різке) атмосферного тиску. Комфортним для людини вважається атмосферний тиск 750 мм рт. стовпа.

Підвищення атмосферного тиску (АТ) особливо небезпечно для людей з серцево-судинними захворюваннями. В цей час у них змінюється тонус хворих судин, збільшується згортання крові, а це призводить до підвищеного тромбоутворення. Різке підвищення атмосферного тиску завжди супроводжується збільшенням кількості інфарктів міокарда.

Падіння атмосферного тиску також не проходить безболісно для багатьох людей. При зниженні АТ антициклон змінюється циклоном, підвищується вологість повітря, в залежності від часу року починають йти дощі або сніг. Першими на це реагують гіпотоніки (люди зі зниженим артеріальним тиском), а також всі інші, які страждають захворюваннями серця або органів дихання. У багатьох з’являється загальна слабкість, запаморочення, відчуття нестачі повітря, виникає задишка. У людей з високим внутрішньочерепним тиском загострюються приступи мігрені.

 
Категория: Мои файлы | Добавил: nastenka
Просмотров: 385 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar